Pojedynek strzelecki o Puchar Prezesa ZR LOK

Pojedynek strzelecki o Puchar Prezesa ZR LOK

W dniu 29.04.2012 r. na strzelnicy miejskiej w Myszkowie odbyły się zawody strzeleckie tzw. „Pojedynek strzelecki” o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego LOK w Myszkowie – Pana Piotra Wysockiego

Puchary oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom zawodów wręczali: Prezes Zarządu Rejonowego LOK w Myszkowie Pan Piotr Wysocki oraz Sędzia Główny zawodów – Pan Jacek Sularz.

Na czym polega pojedynek strzelecki i jak jest oceniany?:
Strzelanie wykonuje się z pozycji leżąc bez  podpórki z wolnej ręki do pięciu tarcz /krążków przeciwnika/. Dla każdego zawodnika trenerzy przygotowują po 2 naboje, które znajdują się na linii ognia. ??adowanie karabinka tylko pojedynczo na stanowisku ogniowym. Odległość od linii ognia do tarcz - 50 m. Tarcza /krążek/ okrągły o średnicy 11 cm. Tarcze /krążki/ pomalowane na czarno i usytuowane na białym tle.
W przypadku remisu zespoły otrzymują 0,5 pkt. Uczestnicy za wygraną otrzymują 1 pkt.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów:
I miejsce zajął LOK Jarter I Żarki w składzie: Męcik Zbigniew, Myga Adam, Dyja Dariusz, Lamch Grzegorz zdobywając 9,5 pkt.
II miejsce zajął LOK OSP Nadwarcie w składzie: Sularz Jacek, Siurda Andrzej, Flaszka Bogdan, Uss Mariusz, Siurda Edmund zdobywając 9 pkt.
III miejsce zajął LOK Protector - Mysłów w składzie: Miklas Rafał, Kuśmierz Jarosłąw, Biały Arkadiusz, Kos Karol, Musialik Tomasz zdobywając 8,5 pkt..
IV miejsce zajął LOK Henpiek Żarki w składzie: Jaksender Marcin, Jaksender Paweł, Pompa Mariusz, Wiewióra Marek, Wiewióra Paweł  zdobywając 8,5 pkt.
V miejsce zajął LOK Sokpol w składzie: Pasterniak Władysłąw, Zamorowski Tomasz, Garncarz Grzegorz, Makuch Piotr, Wietrzyński Jacek zdobywając 8,5 pkt.
VI miejsce zajął LOK Protector Mijaczów w składzie: Raźniewski Ireneusz, Raźniewski Bogumił, Bulski Stanisław, Sularz Angelika, Kałuża Marek  zdobywając 7 pkt.(2 pkt)
VII miejsce zajął LOK TRS Relaks Myszków w składzie: Miroszewski Kazimierz, Janas Krzysztof, Pawlikowski, Majewski Krzysztof, Homik Andrzej zdobywając 7 pkt.(1 pkt)
VIII miejsce zajął LOK Siedlec Duży w składzie: Ociepka Mateusz, Kozak Kamil, Kozak Piotr, Ścigała Krzysztof, Dotkuś Przemysław  zdobywając 7 pkt..(0 pkt.)
IX miejsce zajął LOK Strzelec Wojsławice w składzie: Gross Adam, Sroślak Zbigniew, Myrcik Piotr, Świtała Andrzej, Kawa Piotr zdobywając 6,5 pkt.
X miejsce zajął LOK Winowno w składzie: Cesarz Damian, Wilk Krzysztof, Kańtoch Adam, Szerszeń Mateusz, Flak Marcin zdobywając 6 pkt.
XI miejsce zajął LOK Pińczyce w składzie: Męcik Benjamin, Walo Dawid, Naczyński Piotr, Będkowski Kamil, Męcik Ludwik zdobywając 5,5 pkt.
XII miejsce zajął LOK SG LOK Damian Leśniaki w składzie: Kulak Jerzy, Gębski Sylwester, Kidawka Donat, Paterek Tomasz, Kurowski Mateusz zdobywając 5pkt.
XIII miejsce zajęli LOK Lgota Górna w składzie: Makuch Michał, Biczak Artur, Sosnowicz Dawid, Skóła Paweł, Kopeć Zygmunt zdobywając 2 pkt.
XV miejsce zajął LOK Jarko Masłońskie w składzie: Sularz Jarosłąw, Sularz Kamil, Kurowski Krzysztof, Kurowski Tomasz, Wiatr Włodzimierz zdobywając 1 pkt.

Następne Rejonowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Powiatu Myszkowkiego – Wojciecha Pichety które odbędą się dnia 27.05.2012 r., a kolejne  o Puchar Prezesa Koła Ligi Obrony Kraju – „SG Damian Leśniaki” – Sylwestra Gębskiego,  które odbędą się dnia 03.06.2012 r. na miejskiej strzelnicy.