UKS Myszków najlepszy we Francji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po pięciodniowym pobycie we Francji, z pucharem zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Vieuxationanter Conde wrócili zawodnicy UKS Myszków. Podopieczni Jacka Wosia wywalczyli w nim pierwsze miejsce. W turnieju brały udział drużyny z Belgii, Francji, Bułgarii i Polski reprezentowane przez UKS Myszków i GKS Katowice.

Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: U10/11; U12/13; U14/15. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 700 zawodników z 42 drużyn. Nasi walczyli w grupie wiekowej U10/11 Grupy A. GKS Katowice znalazł się w Grupie B. Dzięki wspaniałej grze i zaciętej walce piłkarzy UKS-u Myszków zdobyliśmy najwięcej punktów w Grupie A, wywalczając półfinał. Ten ważny dla nas mecz rozgrywaliśmy z drużyną Cosmo Ermont z Francji, pokonując ją ostatecznie w rzutach karnych 3-2. Finał okazał się dla nas walką bratobójczą, bowiem przeciwnikiem okazał się GKS Katowice. Po zaciętej walce i wspaniałej obronie bramkarza, GKS Katowice musiał zadowolić się drugim miejsce. Championem turnieju we Francji została drużyna UKS MOSiR! Gratulacje!!!