Informacja dla mieszkańców zainteresowanych zakupem instalacji solarnych

Informacja dla mieszkańców zainteresowanych zakupem instalacji solarnych

Informuje się, iż organizowane na terenie miasta Myszkowa spotkania dotyczące zakupu i instalacji paneli solarnych bądź oferty składane drogą telefoniczną są inicjatywą komercyjnych firm, które dysponują możliwością dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie to wynosi 45% i wymaga obligatoryjnie zaciągnięcia kredytu na ten cel.

Gmina Myszków realizuje projekt finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 pn. "Ograniczenie niskiej emisji poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w postaci instalacji solarnych na terenie miasta Myszkowa". Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają do 85% dotacji ze środków europejskich.

Gmina Myszków wysłała do osób, które zadeklarowały udział w projekcie, drogą mailową umowę. Jej podpisanie będzie potwierdzeniem przystąpienia do projektu.

Działania firm proponujących mieszkańcom zakup i zainstalowanie solarów oraz projekt realizowany przez Gminę są odrębnymi inicjatywami.