50 lat minęło

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Jana Brzechwy to nie lada wydarzenie dla całej dzielnicy Będusz.
Na mszy świętej, która rozpoczynała uroczystość obchodów, uczestniczyło wiele pokoleń absolwentów.

Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, z-ca burmistrza Iwona Franelak, radni: Mirosława Picheta, Artur Wrona i Jacek Trynda, proboszcz parafii ks. Adam Mikoś, dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Burmistrz Żak skierował do nauczycieli i uczniów list:
Drodzy Uczniowie!
Szanowni Nauczyciele!
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 7 to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Lecz dzisiejszy dzień, to nie tylko data otwarcia placówki oświatowej. To życiorysy kilku pokoleń ludzi, współtworzących nasze miasto.
Szkoła to miejsce, które może obdarzyć, zarówno uczniów jak i nauczycieli, cudownym darem ciągłego zdziwienia i poszukiwania prawdy, to miejsce zawiązywania przyjaźni, poznawania natury drugiego człowieka. Uczniowie to dzieci, których poszukująca natura ciągle pobudza nas do pracy.
Drodzy Nauczyciele! Życzę Wam, by tych poszukujący było jak najwięcej, a Wam drodzy uczniowie pięknych i dobrych, szkolnych dni.
Wszystkim życzę, byśmy mogli powtórzyć za ks. Janem Twarowskim słowa:
„Pewnego wieczoru zacząłem wymieniać wszystkich dobrych ludzi, których spotkałem w moim życiu. Musiałem to jednak przerwać, bo chyba nigdy bym nie skończył”

W części artystycznej, oczywiście główna rolę „odgrywała” twórczość patrona szkoły, Jana Brzechwy, którą to w uroczy i wesoły sposób zaprezentowali uczniowie „siódemki”. Bal absolwentów i wspomnienia minionych lat dopełniły uroczystości.

50 lat minęło (Ilość zdjęć w galerii: 7)