"Historia zaginionego papierka"

"Historia zaginionego papierka"

Już po raz drugi burmistrz Włodzimierz Żak zaprosił do Myszkowa Teatr Pozytywka, by najmłodszym mieszkańcom naszego miasta pokazać siłę ekologicznych działań.

Spektakl to historia pewnego miasta, które trójka bohaterów, zwanych popularnie Śmietkami, próbuje uratować. Poszukują oni zaginionego skryptu - Papierka, na którym pradawny ojciec świat i matka ziemia zapisali 10 ponadczasowych zasad, jak dbać o swoje otoczenie.

To interaktywne przedstawienie cieszy się zainteresowaniem dzieci z najmłodszych klas. Trzeba było podzielić ich na dwie grupy, by wszyscy pomieścili się w sali MDK-u.

Spektakl to element projektu „Kreujemy postawy i ekologiczne przykłady, segregując odpady” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Segreguj odpady - to się opłaca!” realizowanego przez Rekopol Organizację Odzysku S.A.

"Historia zaginionego papierka" (Ilość zdjęć w galerii: 10)