MOSiR zaprasza na wspinaczkę

MOSiR zaprasza na wspinaczkę

Od dnia dzisiejszego na sali gimnastycznej przy MOSiR Myszków będzie dostępna dla mieszkańców Myszkowa ścianka wspinaczkowa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich miłośników wspinaczki na nową ściankę wspinaczkową a jednocześnie informuje, że do końca roku korzystanie ze ścianki będzie bezpłatne.

Ścianka wspinaczkowa posiada 3 drogi z asekuracją górną i 2 drogi z asekuracją dolną oraz trawers dla początkujących, służący do stawiania pierwszych kroków i nauki wspinaczki.
Na ściance jest też zamontowany kącik bezpieczeństwa na którym operatorzy ścianki będą przeszkalali i uczyli podstawowych zasad bezpieczeństwa panujących podczas wspinaczki.
Na sali została zamontowana kurtyna, która oddziela osoby wspinające się od drugiej części sali na której mogą być prowadzone zajęcia z tenisa stołowego czy sportów walki.

Wymiary ścianki:
• Szerokość 11,16 m
• Wysokość do 7 m
• Powierzchnia ok. 43 m2
• Max. wysięg przewieszenia ok. 1,20 m

Sprzęt:
• Lina Gym Rope
• Uprząż  LHOTSE 6 szt
• Przyrząd  do asekuracji Kubek
• Karabinek HMS
• Ekspresy

Na ściance jednocześnie może przebywać max. 7 osób.
Ilość dróg które równocześnie mogą być użytkowane - 3.

Osoby wspinające się przed korzystaniem ze ścianki muszą zapoznać się z regulaminem, przejść przeszkolenie lub być sprawdzone przez operatora ścianki oraz podpisać oświadczenie o korzystaniu ze ścianki i przestrzeganiu regulaminu panującego na ściance wspinaczkowej.
Wejście na salę tylko w obuwiu zmiennym.

Ścianka wspinaczkowa będzie otwarta w następujących dniach:
wtorek od godz. 15.00 do godz. 20.00
czwartek od godz. 15.00 do godz. 20.00

Ścianka Wspinaczkowa została sfinansowana ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla Miasta Myszkowa.

MOSiR zaprasza na wspinaczkę (Ilość zdjęć w galerii: 4)