Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Patrycji Słomczyńskiej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Patrycji Słomczyńskiej

O nagrodę dla młodych twórców w dziedzinie muzyki dla Patrycji Słomczyńskiej, wystąpił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak w podziękowaniu za jej promowanie miasta na światowych salach koncertowych.

- Patrycja to bardzo dobra promocja naszego miasta. Dlatego cieszę się, że mój wniosek o nagrodę dla tej młodej i w pełni utalentowanej artystki zyskał poparcie Marszałka. Osobiście bardzo podziwiam wytrwałość i ciężką pracę Patrycji. Wierzę, że sceny świata będą należały do Niej. Patrycja! Życzę Ci tego z całego serca. Dumny jestem, że mamy tak utalentowaną, wspaniałą mieszkankę Myszkowa - mówił Burmistrz Włodzimierz Żak rekomendując osobę Patrycji Słomczyńskiej. 
 
Patrycja Słomczyńska studiuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły. Regularnie uczestniczy również w zajęciach prowadzonych przez prof. B. Kuschnira i prof. P. Vernikova w Wiedeńskim Konserwatorium Muzycznym. Podczas studiów licencjackich podjęła równorzędnie studia I st. w Hochschule für Musik in Köln w klasie prof. M. Vaimana. Występuje w charakterze solistki, członka orkiestry i w zespołach kameralnych. 
 
Patrycja Słomczyńska gra na skrzypcach od 9 roku życie. Przyznaje, że to ten instrument stał się pasją jej życia. Przyznaje również, że to dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu wsparciu rodziców osiągnęła sukces. Mimo młodego wieku  jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Już od wielu lat, z żadnego konkursu nie wyjeżdżała bez trofeum. W kwietniu tego roku, na Międzynarodowym Konkursie Solistów w Pekinie zdobyła II nagrodę, nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie współczesnego utworu. We wrześniu tego roku, w Rybniku zagrała na koncercie Roda Stewarta. 
 
Do najważniejszych laurów konkursowych należą: 
• I nagroda, wyróżnienie, nagroda specjalna na X Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Grazu (Austria);
• II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Skrzypcowej w Amsterdamie (Holandia), wrzesień 2011r.;
• II nagroda oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu XX/XXI w. na XV Międzynarodowym Konkursie Osobowości Scenicznej im. B. Bartoka w Budapeszcie (Węgry), listopad 2012 r.;
• I nagroda, nagroda publiczności oraz nagroda za osobowość sceniczną  na  XIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Skrzypcowej im. B. Martinu  w Bratysławie (Słowacja), luty 2013 r.;
• II nagroda, nagroda publiczności oraz nagroda za najlepsze wykonanie współczesnego utworu obowiązkowego na Międzynarodowym Konkursie Solistów w Pekinie (Chiny), kwiecień 2013 r. 

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Patrycji Słomczyńskiej (Ilość zdjęć w galerii: 3)

23

WRZ

2014

4282

razy

czytano

1310/2729

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.