Otwarcie zlewni

Zakład Wodociągów i Kanalizacji wybudował nową zlewnię ścieków dowożonych.

6 lutego, po sesji Rady Miasta, odbyło się uroczyste otwarcie tego obiektu. Koszt inwestycji to ok. 280 tys. zł. Dla naszych mieszkańców jest to dobra wiadomość, bowiem zlewnia na terenie miasta to potencjalnie niższy koszt wywozu szamba. Spotkanie z przewoźnikami ścieków Urząd Miasta wspólnie z ZWiK zorganizował 28 stycznia br. Przedstawiono na nim regulamin odbioru nieczystości ciekłych oraz omówiono funkcjonowanie obiektu.

Wybudowanie stacji zlewnej ścieków dowożonych, to kolejny etap uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie naszego miasta. Cennik (netto) ścieków dowożonych wynosi:
- ścieki bytowe - 8,92zł/m³
- ścieki przemysłowe - 23,16/m³
- opłata abonamentowa - 8,33/m³.

Całokształt prowadzonej przez spółkę działalności w roku ubiegłym, w tym budowa zlewni ścieków, umożliwiła utrzymanie na niezmienionym poziomie, cen za wodę i ścieki w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w 2014 r.

Otwarcie zlewni (Ilość zdjęć w galerii: 9)

1996/3392