Jurajski Bieg Przełajowy

Jurajski Bieg Przełajowy

W sobotę (15 marca) na terenie Grzędy Mirowsko-Bobolickiej i Lasu Pikulowego odbył się Bieg Przełajowy w ramach II Jurajskiego Biegu Narciarskiego na dystansach 5 km kobiet i 10 km mężczyzn, odbyły się również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

Pomimo ponurej i wietrznej pogody w Bobolicach na starcie stanęło ponad 120 uczestników biegaczy, dzieci, młodzieży między innymi z Katowic, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Myszkowa oraz spora ilość wytrwałych kibiców zagrzewająca dopingiem biegaczy do walki na trasie. Trasa została oznaczona taśmami ostrzegawczymi i znakami informującymi o kierunku biegu. Funkcję bezpieczeństwa pełniła Grupa Jurajska GOPR z Podlesic oraz sędziowie KS Jurajskie Orły, którzy dodatkowo weryfikowali zawodników na trasie i linii mety.

W biegu głównym na dystansie 10 km mężczyzn zwyciężył Jakub Caban z klubu Olimpijczyk Szczekociny z czasem 34.20 przed Markiem Cielniaszkiem z Będzina z czasem 34.34, natomiast trzecie miejsce zajął zawodnik WKB Meta Lubliniec Rafał Gniła z czasem 34.55.

Na dystansie 5 km kobiet zwyciężyła Tamara Koczur z Myszkowa, reprezentantka Ambitnych Amatorów z czasem 19.29, drugie miejsce zajęła Dorota Ustianowska z Częstochowy z czasem 20.24, a trzecie Ewa Kuzior z Jaworznika z czasem 22.08.

Nagrody w biegu głównym wręczał Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak oraz właściciel firmy Bella-Bis Jarosław Szyja.

W kategoriach dzieci klas 1-3 na dystansie 300 m zwyciężyli wśród dziewczynek Joanna Surowiec z Wojkowic. Wśród chłopców pierwsze miejsce dla Dominika Majera z Topolowa, drugie miejsce Pasieka Aleksander z Katowic a trzecie Miłosz Kazek również z Katowic.

Na dystansie 800 m kategorii klas 4-6 zwyciężyli: wśród dziewcząt pierwsze miejsce dla Ewy Kurzak z Zawiercia, drugie Klaudia Pala z Czatachowy, trzecie Śmigla Julia również z Czatachowy. A wśród chłopców Tomasz Kinkel z Częstochowy, za nim uplasował się Igor Bartelak z Czatachowy, zaś trzecie miejsce przypadło Jakubowi Fronciszowi z Myszkowa.

Gimnazja rywalizowały na dystansie 1600 m. Pierwsze miejsce wśród dziewczyn zdobyła Anna Gałązka ze Złotego Potoku, drugie Natalia Jodełka również ze Złotego Potoku i trzecie Karolina Kmiecik z Częstochowy. Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Kamil Wójcik z Częstochowy, drugie miejsce Mateusz Jasiński Częstochowa, trzecie Maciej Stępień również Częstochowa. Wszyscy z UKS Katolik SPSK Częstochowa.
Na liście startowej kategorii Gimnazjum znaleźli się tylko zawodnicy UKS Katolik SPSK Częstochowa.

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/jurajskieorly

Organizator Biegu Przełajowego Klub Sportowy Jurajskie Orły chce wyrazić podziękowania dla wszystkich uczestników za wysoki poziom współzawodnictwa i liczną frekwencie jak również dla wszystkich partnerów i sponsorów bez których ten bieg nie mógłby się odbyć.

Partnerzy Honorowi:
Starostwo Powiatowe Myszków, Miasto Myszków, Grupa Jurajska GOPR Podlesice.

Partnerzy wspierający:

„Jurajska”- Wytwórnia Napojów Gazowanych w Postępie- pakiety startowe.
„Zamek Bobolice” Dariusz Lasecki - udostępnienie terenów pod trasę i  bazę zawodów.
Salon „T-Mobile” Myszków – Piotr Michniewski sponsor głównej nagrody w kategorii open.
DECATHLON Poczesna – nagrody dla dzieci i młodzieży.
Przedsiębiorstwo Bella-Bis Koziegłowy – Jarosław Szyja, fundator nagród rzeczowych w kategorii open.
„Print Color” Myszków- Agnieszka i Paweł Froncisz , druk plakatów, numerów startowych i dyplomów.
Firma „Barbara” z Mysłowa Andrzej Bubel – użyczenie namiotów.
Klub Sportowy Jurajskie Orły – fundator statuetek w poszczególnych kategoriach.

Patronat medialny:

Gazeta Myszkowska

Ze sportowym pozdrowieniem Klub Sportowy Jurajskie Orły
Dyrektor biegu: Mateusz Gocyła
Sekretarz zawodów: Anna Gocyła
Sędzia główny zawodów: Tomasz Miklas

Jurajski Bieg Przełajowy (Ilość zdjęć w galerii: 4)

2014/3392