Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Uniwersytet Dziecięcy - Inauguracja

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uniwersytet Dziecięcy - Inauguracja

„O czymś i o niczym, czyli odlotowy i wysysający  wykład o powietrzu” to inauguracyjny wykład Pana Korka na Uniwersytecie Dziecięcym, który odbył się 8 listopada w Miejskim Domu Kultury. Liczba dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz zapisanych wcześniej ok. 30 dzieci na wykładzie pojawiło się ponad 130 najmłodszych mieszkańców miasta.

Uroczystości otworzył dr Marcin Lis - Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wypełnionej po brzegi sali kinowej MDK odbył się pierwszy wykład, w który bardzo licznie i bardzo emocjonalnie angażowały się dzieci. Wykonywane na scenie eksperymenty naukowe budziły zachwyt, zdziwienie ale i wielką radość.

Po wykładzie odbyła się bardzo ważna część uroczystości jaką było podpisanie umowy pomiędzy Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej a Gminą Myszków, którą podpisali dr Marcin Lis i Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, inicjator całego przedsięwzięcia. Do podpisania umowy zaproszono również wszystkie obecne dzieci, które swoje podpisy złożyły na pamiątkowym plakacie. Stał się on nierozerwalnym załącznikiem do umowy. Teraz już mogło odbyć się uroczyste ślubowanie.

- Życzę Wam drodzy studenci, by ten zaczynający się rok akademicki był dla Was pasmem wspaniałych niespodzianek - mówił burmistrz Żak wręczając najmłodszym „żakom” indeksy. Wśród obecnych gości, w uroczystościach również uczestniczyli z-ca Burmistrza Miasta Iwona Franelak, Skarbnik UM Teresa Bielak, Kierownik MZEASiP Marzanna Wieczorek oraz Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu UM Małgorzata Kitala-Mirozewska. Kolejny wykład już 6 grudnia. Każdy z pozostałych wykładów będzie odbywał się w auli ZSP Nr 3.

O wszelkie informacje można pytać w Referacie Promocji UM p. Agnieszka Nowak-Kurzawa, tel. 34/313-26-82 w. 168.

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Myszkowie - 8.11.2014 r. (Ilość zdjęć w galerii: 7)

12

LIS

2014

3479

razy

czytano

1269/2764

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.