Bieg Pamięci Emila Zatopka

Bieg Pamięci Emila Zatopka

Miasto partnerskie Koprivnice po raz kolejny zaprosiło myszkowskich biegaczy na Bieg Emila Zatopka – wielkiego sportowca lekkoatlety.

Postać to dla Czechów prawdziwie legendarna. W 1952 roku na Olimpiadzie w Helsinkach on i jego żona zdobyli dla swojego kraju 4 złote medale.

W biegu uczestniczyli:  Piotr Magiera, Łukasz Napora, Błażej Misiak, Bartłomiej Kot, Marek Szynkowski. Bieg na 22,3 km rozpoczął się w Koprivnicy (mieście, gdzie urodził się Zatopek), natomiast meta znajdowała się w Rożnowie pod Radehostem, gdzie jest grób sportowca.

W biegu wzięło udział 146 zawodników z Europy. Zostali podzieleni na kilka kategorii wiekowych, w zależności od daty urodzenia. Piotr Magiera zajął 9. miejsce w swojej, najsilniej obsadzonej kategorii i znalazł się najwyżej ze wszystkich Polaków.