Przybory szkolne na rzecz poszkodowanych

Przybory szkolne na rzecz poszkodowanych

W dniach 1.09.-19.09.2008 r. Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Myszkowie przeprowadził akcję zbiórki przyborów szkolnych na rzecz poszkodowanych uczniów z terenów zniszczonych przez trąbę powietrzną na obszarze Powiatu Myszkowskiego.

Apel był skierowany do szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Myszków. W zbiórce uczestniczyły 2 szkoły z naszego miasta tj. Zespół Szkół Publicznych Nr 5 oraz Zespół Szkół Publicznych Nr 3.

Zebrano 15 kartonów przyborów szkolnych, w ktorych znalazły się m.in.: zeszyty. bloki rysunkowe, zestawy długopisów, kredek, ołówków, farb, papierów kolorowych, nożyczek, temperówek czy tornistrów.

Obdarowano 3 szkoły w gminie Niegowa: Szkołę Podstawową w Niegowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach oraz Szkołę Podstawową w Bliżycach.