Święto Konstytucji

Święto Konstytucji

Jak co roku, mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Mijaczowie, a celebrowaną przez ks. Jana Batorskiego, rozpoczęto uroczystości 3 Maja. Oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców miasta, przedstawicieli organizacji społecznych, stowarzyszeń i partii politycznych, pocztów sztandarowych rady miasta i powiatu, myszkowskich szkół, straży pożarnych, policji, harcerzy i kombatantów obecni byli: europosłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, radna Sejmiku Wojewódzkiego Krystyna Jasińska, wicestarosta Anna Socha-Korendo i sekretarz Ryszard Chachulski, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i radni powiatowi, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk wraz z radnymi, oraz gospodarz uroczystości burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, zastępca burmistrza Iwona Franelak, skarbnik Teresa Bielak, sekretarz Sławomir Matyja.

- Święto Konstytucji 3 Maja podkreśla: rozsądek, dialog, odwagę, umiłowanie Ojczyzny i jej obywateli, i nowoczesność ocenianą jako najwyższe dokonanie na rzecz demokracji i wolności. Lecz demokracji i wolności rozumianej i stosowanej z poszanowaniem interesów ogółu - mówił burmistrz Żak pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską. Po złożeniu wiązanek kwiatów, wystąpił zespół Eskadra. Uroczystościom towarzyszyła orkiestra OSP z Mrzygłodu

Uroczystości 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 03.05.2015 r. (Ilość zdjęć w galerii: 111)