"Pierwszaki" bardziej widoczne

"Pierwszaki" bardziej widoczne

Z myślą o najmłodszych Wydział Promocji Miasta, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu oraz Straż Miejska przygotowały dla uczniów klas I opaski odblaskowe w ramach akcji „Bezpieczny Myszków”

Każdy pierwszoklasista otrzymał opaskę odblaskową, którą będzie mógł nosić, przez co z pewnością będzie bardziej widoczny i mniej narażony na nieprzyjemne zdarzenia, nie tylko w drodze do szkoły.

Przedstawiciele w/w wydziałów odwiedzili wszystkie myszkowskie szkoły podstawowe i wręczyli opaski 329 pierwszakom bo tylu uczęszcza ich do I klas w roku szkolnym 2008/2009.  Dodatkowo Komendant Straży Miejskiej Jarosław Żochowski wygłosił prelekcje na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

Na prelekcji w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 gościli również dziennikarze z TVP3 z Katowic, którzy nakręcili materiał z akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Materiał o "Bezpiecznej drodze do szkoły" oraz informacje o mieście w "Tygodniku Regionalnym" TVP Katowice.