Lekcja patriotyzmu

Tegoroczne uroczystości Święta 11 Listopada rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. św. Stanisława B.M., którą celebrowali księża - ks. prałat Stefan Jachimczak i ks. Jacek Kołodziejczyk, słowo boże do wiernych skierował ks. Rafał Horyń.

Przy marszach orkiestry OSP z Mrzygłodu zebrani przeszli pod pomnik przy ul. Kwiatkowskiego.
- Czerpmy dziś z mądrości naszych przodków, którzy jednoczyli się w walce o niepodległość. Dzisiejszy dzień nie wymaga od nas tak heroicznych czynów.  Lecz wspólne działanie na rzecz miasta to w przyszłości najlepszy z owoców naszych dokonań. Dziękuję wszystkim za tak liczną obecność  na  dzisiejszej uroczystości - mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak. O patriotyzmie i kierunkach na najbliższą przyszłość mówili również radna Sejmiku Województwa Śląskiego Krystyna Jasińska, Starosta Powiatu Myszkowskiego Dariusz Lasecki, a w imieniu europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej głos zabrał Mariusz Trepka.  Licznie zgromadzeni przedstawiciele różnych środowisk kombatantów, strażaków, policji, uczniów myszkowskich szkół, przedsiębiorców, harcerzy, stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską.  Uroczystości dopełnił mini koncert Zespołu Eskadra.

Popołudniu w Miejskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy, XX Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej, który na etapie eliminacji liczył około 200 uczestników. Jury Festiwalu w składzie: Tacjana Wojtkowska, Andrzej Nowak, Tomasz Wójcik i Ireneusz Barton przyznało  Grand  Prix Trio Sylwia Majchrzak, Sylwia Makowska i Sebastian ??obos z Częstochowy.

Reprezentanci z Myszkowa zdobyli:
W KATEGORII SOLISTÓW 16–25 LAT:
III miejsce: Angelika Krajewska – Zespół Szkół im. E.Kwiatkowskiego w Myszkowie

W KATEGORII SOLISTÓW 26 + (DOROS??YCH):
I miejsce: Bogumiła Twardowska - Miejski Dom Kultury w Myszkowie
II miejsce: Kazimierz Czerwiński - Miejski Dom Kultury w Myszkowie
Wyróżnienie: Robert Machura - Myszków

W KATEGORII ZESPO??ÓW WOKALNYCH 26+ (DOROS??YCH):
II miejsce: Zespół Wokalny WULKAN – Studio Piosenki ATOM przy MDK w Myszkowie

W KATEGORII ZESPO??ÓW WOKALNO–INSTRUMENTALNYCH DOROS??YCH:
I miejse: Zespół Wokalno-Instrumentalny – Studio Piosenki ATOM przy MDK w Myszkowie

W KATEGORII CHÓRÓW DOROS??YCH: