MOSiR MYSZKÓW – WYRÓŻNIONY ZA „BIEG PO ZDROWIE”

MOSiR MYSZKÓW – WYRÓŻNIONY ZA „BIEG PO ZDROWIE”

Impreza cykliczna o charakterze biegowo – rekreacyjnym organizowana przez MOSiR Myszków na Kompleksie Sportowym „Dotyk Jury” pt: „Bieg po Zdrowie” znalazła się w najlepszej „dziesiątce” wydarzeń promujących aktywność fizyczną w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Ruchu. W 2016 r. „Bieg po Zdrowie” podzielony został na dwie edycję : wiosenną ( styczeń – maj ), jesienną (wrzesień – grudzień ) Ideą wprowadzoną przez organizatora jest przyciągnięcie i zachęcenie do aktywności fizycznej jak największej ilości osób z miasta oraz sąsiednich miejscowości. Na starcie każdego biegu można więc zobaczyć: przedszkolaków ze swoimi rodzicami, młodzież, osoby dorosłe, seniorów oraz grupy uprawiające nordic walking. Regulamin całej imprezy opiera się na dobrowolnym uczestnictwie ( nie jest prowadzona klasyfikacja generalna ) liczy się udział i dobra zabawa, uczestnicy mają do pokonania, ale również i do wyboru ilość przebiegniętych pętli 1, 2, 3 ( jedna pętla liczy 3 km ) Wśród startujących uczestników edycji wiosennej systematyczny i czynny udział w cyklach biegów zaznaczał Burmistrz Miasta Myszkowa, p. Włodzimierz Żak. Pomysłodawcą „Biegów po Zdrowie” jest Dyrektor MOSiR Myszków,Piotr Wysocki, rejestrującym lokalne wydarzenie sportowe był, Referent ds. Sportu, Marek Woliński, którego zadaniem było przygotowanie całego materiału  z aktywności fizycznej w Myszkowie w formie pisemnej, fotograficznej i przesłanie do komisji konkursowej w wyznaczonym terminie. Spośród blisko 180 wydarzeń sportowych w których wzięło udział ponad 30 tysięcy osób z całej Polski, nasz myszkowski „Bieg po Zdrowie” został wyróżniony ! Warto przypomnieć, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie został również doceniony na początku roku przez Fundacje V 4 Sport z Warszawy za aktywność i przeprowadzenie wielu zajęć sportowych na PZU Trasach Zdrowia. Oby więcej takich sukcesów w organizacji imprez sportowych na arenie ogólnopolskiej dla miasta Myszków !!! Podziękowania dla sponosorów, dzięki którym po każdym biegu odbywało się losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników "Biegu po Zdrowie"

* Firma FOBOS (myjnia samochodowa) p. Marek Ferdynand

* KMK Bistro talony na posiłek w nowym lokalu (w MOSiR Myszków)

* Szkoła RECREO indywidualne lekcje pływania p. Grzegorz Wagner

* MOSiR Myszków wejściówki na basen i  siłownię