
miastomyszkow.pl
Artyści na umowach cywilnoprawnych mogą wnioskować ...
18
sty
2021
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Miasta Myszków. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 90. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Program uroczystości Narodowego Święta Niepodległości 11. Listopada 2008r.
11 Listopada (wtorek) – 90. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Godz. 10.00 Zbiórka uczestników uroczystości (plac przed Kościołem parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika)
Godz. 10.15 Msza Św. w intencji Ojczyzny Kościół parafialny pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Mszę celebruje ks. kan. Stefan Jachimczak.
Godz. 11.30 Przemarsz uczestników uroczystości, pocztów sztandarowych pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską; złożenie kwiatów. Kwiaty składają przedstawiciele władz miasta, powiatu, organizacji pozarządowych, organizacji kombatanckich, szkół.
Godz. 17.00 Koncert Galowy XIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej - Myszków 2008; Miejski Dom Kultury w Myszkowie
Impreza towarzysząca:
7 Listopada (piątek) – „Znaki państwa polskiego: herb, barwy, hymn”
Godz. 13.00 Wystawa przygotowana przez Miejski Dom Kultury wspólnie z Muzeum Niepodległości w Warszawie, przedstawiająca naczelne symbole państwowe Polski, silnie zrośnięte z tradycją narodową
Miejski Dom Kultury w Myszkowie
Ekspozycja ukaże w rozwoju historycznym znaki-symbole naszej państwowości. Znaki te - Orzeł Biały, barwy biała i czerwona oraz hymn - przetrwały liczne burze dziejowe. Są niezwykle istotną treścią naszej kultury i osnową polskości. Wystawę, poprzednio prezentowaną w Sejmie RP, przygotowuje się na podstawie bogatego materiału ikonograficznego od czasów średniowiecznych do współczesnych.
Szczególne miejsce w ekspozycji symboli Polski zajmie znak nadrzędny - herb państwowy, którego dzieje będą ukazane od królewskiej koronacji Przemysła II w 1295 roku - kiedy to Orzeł, występujący jako godło osobiste i dynastyczne licznych książąt piastowskich, podniesiony został do rangi herbu Królestwa Polskiego - po narodziny III Rzeczypospolitej, która w 1989 roku przywróciła godłu jego pierwotną postać - w koronie. Na wystawie prezentowane będą symbole państwowe Rzeczypospolitej w latach 1295-1795, w czasie niewoli narodowej i polskich walk o niepodległość oraz herb i barwy odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej 1918-1939 i pod rządami obcego nadania 1939-1989.
Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie. Część z nich powstała w oparciu o kolekcje kilkunastu muzeów, bibliotek i archiwów, w tym z Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Historycznego m.st. Warszawy i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
miastomyszkow.pl
18
sty
2021
Więcej
miastomyszkow.pl
15
sty
2021
Więcej
miastomyszkow.pl
13
sty
2021
Więcej
miastomyszkow.pl
12
sty
2021
Więcej
miastomyszkow.pl
11
sty
2021
Więcej
miastomyszkow.pl
7
sty
2021
Więcej
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.