Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza przedstawicieli i wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach:

ROZLICZANIE PROJEKTÓW – SPRAWOZDAWCZOŚĆ -  zasady sprawozdawczości i ewaluacji projektu, rozliczania projektów, tworzenie sprawozdań merytorycznych i finansowych.
Szkolenie odbędzie się  7 grudnia 2016 r. w godzinach 13:00-19:00 w Zawierciu. Szkolenie przewidziano dla 12 osób, rekrutacja trwa do 5 grudnia br.

- ZASADY PROWADZENIA KSI??GOWOŚCI W PROJEKTACH REALIZOWANYCH PRZEZ NGO - zasady prowadzenia księgowości w NGO, w szczególności w projektach finansowanych z środków zewnętrznych, najczęściej popełniane błędy w projektach, zakładowy plan kont, polityka rachunkowości, obieg dokumentów księgowych.
Szkolenie odbędzie się  8 grudnia 2016 r. w godzinach 13:00-19:00 w Zawierciu. Szkolenie przewidziano dla 12 osób, rekrutacja trwa do 5 grudnia br.

- ZASADY PISANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE – logika projektowa, zasady tworzenia projektów, prawidłowe stworzenie problematyki projektu, odpowiednie formułowanie celów projektu i określenie rezultatów i sposób ich weryfikacji, konstruowanie budżetu projektu. Szkolenie dwudniowe prowadzone będzie w formie warsztatów.
Szkolenie odbędzie się  12-13 grudnia 2016 r. w godzinach 9:00-15:00 w Zawierciu. Szkolenie przewidziano dla 12 osób, rekrutacja trwa do 8 grudnia br.

Aby wziąć udział w wybranym szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w załączniku (oddzielnie dla każdego szkolenia). Formularz można także pobrać w biurze Fundacji Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Senatorskiej 14 w Zawierciu. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Wypełniony formularz należy przesłać na adres fundacjacil@interia.pl. Formularz można także wysłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze Fundacji Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Senatorskiej 14, 42-400 Zawiercie bądź faxem na numer 32 67 020 14.

Osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniach zostaną o tym poinformowane telefonicznie. Przekazane zostanie także dokładne miejsce szkolenia.

Osoby zakwalifikowane proszone są o przygotowanie następujących informacji: NIP, Regon, nr KRS organizacji oraz zabranie dowodu osobistego. Dane te są niezbędne do prawidłowego wypełnienia deklaracji uczestnictwa.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Akademia Inicjatorów Zmian” finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

LIS