Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Myszka Frania powietrze ochrania"

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Myszka Frania powietrze ochrania"

Jedynym sposobem, by dalej się rozwijać jest edukowanie od najmłodszych lat, co robić by poprawiać jakość powietrza, a właściwie jeszcze bardziej istotne jest, by uświadamiać, co robić, by powietrza nie zanieczyszczać.

Tematyka jakości powietrza została już włączona do wielu programów nauczania i podręczników szkolnych, ale nie zajmuje tam tyle miejsca, ile wymagałoby wyedukowanie społeczeństwa w temacie niskiej emisji, by uzyskać ustalone prawem normy jakości powietrza.

Cykl opracowania nowych programów i podręczników trwa zbyt długo, a zagadnienie niskiej emisji nie jest jedynym, które należałoby rozszerzyć. Dlatego dobrym rozwiązaniem są publikacje, które prezentują praktyczne informacje o niskiej emisji w formie gotowej do wykorzystania przez nauczyciela, odpowiednio dostosowanej do różnych poziomów nauczania, którymi może uzupełnić swój wybrany program.

Tegoroczna propozycja Burmistrza Miasta Myszkowa stanowi tego typu praktyczne rozwiązanie: zawiera książeczki edukacyjne pt. "Myszka Frania powietrze ochrania”, przeznaczone dla klas I-III oraz grę planszową podłogową.

Wyżej wymienione materiały są pomocami dydaktycznymi dla dzieci, aby mogły w łatwy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony powietrza. Na lekcjach, które zostały przeprowadzone w naszej szkole w klasach I-III zaprezentowano, jak w ciekawej formie przedstawić uczniom, czym jest niska emisja, jak dbać o jakość powietrza, podając przykłady jak najbardziej im bliskie, problem dotyczący zanieczyszczenia powietrza tj. SMOGU, który powstaje między innymi w procesie spalania odpadów w piecach. Bardzo istotne było, by wyjaśnić uczniom, dlaczego należy postępować tak, a nie inaczej i jakie są konsekwencje tego postępowania dla środowiska i dla nas samych.Jeśli to zrozumieją, będą potrafili w wiarygodny sposób przekazać tę wiedzę swojej rodzinie, sąsiadom czy rówieśnikom z podwórka.

Jest to zatem najlepszy model edukacji ekologicznej, uświadamiający już od najmłodszych lat, co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Różnorodne zadania zawarte w książeczce ułatwiły zrozumienie, często trudnych, szczególnie dla najmłodszych, pojęć i procesów związanych z niską emisją. Lekcje zostały tak zaplanowane, by zapewnić samodzielny tok myślenia w aspekcie kształtowania nawyków i postaw oraz pracę zespołową, tam, gdzie istotne jest współdziałanie. Realizacja takich zajęć umożliwiła rozbudzenie zainteresowań uczniów najbliższym otoczeniem i zachęciła ich do aktywnych działań na rzecz środowiska, co w przypadku jakości powietrza ma wyjątkowo istotne znaczenie. Każda klasa biorąca udział w tej edukacji ekologicznej starała się przedstawić to w najlepszy sposób jak tylko mogła swoje pomysły, wizje i zainteresowanie tym tematem.

19

GRU

2017

2590

razy

czytano

666/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.