Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Wykład otwarty dla wszystkich chętnych dzieci!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wykład otwarty dla wszystkich chętnych dzieci!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wykładzie Uniwersytetu Dziecięcego w Myszkowie, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie.  "Marzenia o lataniu (dużym i małym)" poprowadzi dr Monika Paluch-Ferszt.

Jak wyglądały pierwsze maszyny latające i jak długi był pierwszy lot? Jak wysoko może wznieść się balon? Ile waży szybowiec? Oto zagadnienia wykładu dr Moniki Paluch-Ferszt i Pana Adama Palucha. Opowieść o lataniu rozpoczniemy od historii braci Wright – amerykańskich pionierów lotnictwa, uważnych za twórców pierwszego samolotu. Dzieci poznają kolejne rekordy, odległości, prędkości, ładowności oraz pola zastosowań samolotów. Dr Monika Paluch-Ferszt przedstawi różne podejścia do latania, opowie o technologiach stosowanych we współczesnym lotnictwie. Dowiemy się, do czego wykorzystuje się tunele aerodynamiczne oraz do czego mogą służyć symulatory lotów. Spotkanie zakończy opowieść o modelarstwie, czyli lotnictwie w mniejszym wydaniu. Wykład „wyląduje” na temacie bezzałogowych systemów latających, technologii XX w. a salę opanują drony.

Przypominamy również o niezwykłych warsztatach przyrodniczych „Sekretne życie ślimaków”, które odbędą się 17 kwietnia br. w godz. 17:00-18:30 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Podczas 90 minutowych zajęć dzieci będą miały okazję przyjrzeć się z bliska wybranym gatunkom ślimaków, dostrzec ich szczegóły anatomiczne oraz porównać różne gatunki – np. rodzime pomrowy z afrykańskimi ślimakami olbrzymimi. Dowiemy się także po co ślimakom śluz oraz w jaki sposób mieszczą się w swoim ciasnym domku. Studenci otrzymają karty pracy, a podczas zajęć czekać ich będzie wiele niespodzianek.

Zajęcia poprowadzi Pan Maciej Kupczak, przyrodnik, od 5 lat współpracujący z Uniwersytetami Dziecięcymi WSB (prowadził m.in wykłady o motylach, pszczołach oraz patyczakach).

Liczba miejsc w grupie: 20; o przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt uczestnictwa: 25 zł/os.
Rezerwacja miejsc: 32 295 93 15 w godzinach 8.00-16.00.

06

KWI

2018

2914

razy

czytano

651/2772

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.