Wykład otwarty dla wszystkich chętnych dzieci!

Wykład otwarty dla wszystkich chętnych dzieci!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wykładzie Uniwersytetu Dziecięcego w Myszkowie, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie.  "Marzenia o lataniu (dużym i małym)" poprowadzi dr Monika Paluch-Ferszt.

Jak wyglądały pierwsze maszyny latające i jak długi był pierwszy lot? Jak wysoko może wznieść się balon? Ile waży szybowiec? Oto zagadnienia wykładu dr Moniki Paluch-Ferszt i Pana Adama Palucha. Opowieść o lataniu rozpoczniemy od historii braci Wright – amerykańskich pionierów lotnictwa, uważnych za twórców pierwszego samolotu. Dzieci poznają kolejne rekordy, odległości, prędkości, ładowności oraz pola zastosowań samolotów. Dr Monika Paluch-Ferszt przedstawi różne podejścia do latania, opowie o technologiach stosowanych we współczesnym lotnictwie. Dowiemy się, do czego wykorzystuje się tunele aerodynamiczne oraz do czego mogą służyć symulatory lotów. Spotkanie zakończy opowieść o modelarstwie, czyli lotnictwie w mniejszym wydaniu. Wykład „wyląduje” na temacie bezzałogowych systemów latających, technologii XX w. a salę opanują drony.

Przypominamy również o niezwykłych warsztatach przyrodniczych „Sekretne życie ślimaków”, które odbędą się 17 kwietnia br. w godz. 17:00-18:30 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Podczas 90 minutowych zajęć dzieci będą miały okazję przyjrzeć się z bliska wybranym gatunkom ślimaków, dostrzec ich szczegóły anatomiczne oraz porównać różne gatunki – np. rodzime pomrowy z afrykańskimi ślimakami olbrzymimi. Dowiemy się także po co ślimakom śluz oraz w jaki sposób mieszczą się w swoim ciasnym domku. Studenci otrzymają karty pracy, a podczas zajęć czekać ich będzie wiele niespodzianek.

Zajęcia poprowadzi Pan Maciej Kupczak, przyrodnik, od 5 lat współpracujący z Uniwersytetami Dziecięcymi WSB (prowadził m.in wykłady o motylach, pszczołach oraz patyczakach).

Liczba miejsc w grupie: 20; o przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt uczestnictwa: 25 zł/os.
Rezerwacja miejsc: 32 295 93 15 w godzinach 8.00-16.00.