Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Dzieci z Myszkowa na festiwalu w Koprivnice

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzieci z Myszkowa na festiwalu w Koprivnice

10 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Myszkowie pod opieka pań: Joanny Rutkowskiej i Justyny Zwolińskiej wzięli udział w festiwalu integracyjnym w Koprivnicy w Czechach.

Zaproszenie zostało wysłane przez szkołę podstawową i przedszkole dla dzieci z wielorakimi niepełnosprawnościami, zwane "Centrum Dziecięcym". Myszkowska "piątka" od wielu lat prezentuje się w tej imprezie. Wydarzenie to jest dla naszych uczniów szansą na pokonywanie barier, trudności, łamaniem stereotypów, osobisty rozwój i integrację w środowisku. Jest to również okazja do spotkania się z rówieśnikami z innych krajów, którzy borykają się z podobnymi trudnościami.

W tym roku w znanym utworze " Ciągle pada" z repertuaru Czerwonych Gitar usłyszeliśmy Oliwię Nowak z 4d i Adasia Gnacika z 3a. Piosenkę pięknie zilustrowały uczennice klasy 3a i 2b tańcząc w kaloszkach, płaszczach przeciwdeszczowych i z kolorowymi parasolami.

Dzieci wróciły z Czech pełne entuzjazmu po spotkaniu z władzami Koprivnice, oraz po brawach jakie otrzymały po udanej prezentacji na scenie. Wszystkim uczestnikom wręczono kolorowy plecak pełen pamiątek i słodyczy.

Opiekunem oraz choreografem zespołu była p. Joanna Rutkowska.

W XXII Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej „Motylek” uczestniczyli również uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy funkcjonującej w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie. Młodzi artyści zaprezentowali taniec nowoczesny przy piosence „Sofia” Alvaro Solera.
 
 
Uczestnicy festiwalu cały dzień spędzili w przyjaznej i serdecznej atmosferze. Zwiedzili miasto i muzeum samochodów Tatra. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

26

LIS

2018

1712

razy

czytano

516/2758

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.