Etwinningowy sukces w „Bajce”

Etwinningowy sukces w „Bajce”

Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie od siedmiu lat realizuje Europejskie Projekty eTwinning, którego koordynatorką jest p. Elżbieta Sobolewska.

Praca i działania realizowane w projektach w ramach europejskiej współpracy szkół, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Za wybitne projekty przedszkole otrzymało 11 Krajowych i 7 Europejskich Odznak Jakości oraz dwie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Nasz projekt eTwinning”.

Europejski Projekt eTwinning „LET`S EXPERIENCE AND LEARN”, realizowany w grupie „Krasnoludki” w roku szkolnym 2017/2018  - zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nasz projekt eTwinning 2019" w kategorii wiekowej dla uczniów od 3 do 6 lat.

Konkurs zorganizowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pod Patronatem Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji.

Uroczysta Gala rozdania nagród Laureatom krajowego konkursu "Nasz projekt eTwinning 2019”, w której uczestniczyła koordynatorka wraz z dyrektor przedszkola Barbarą Martyniak, odbyła się 5 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Spośród rekordowej liczby 103 zgłoszonych projektów, ocenionych przez 13-stu Expertów - Jurorów, wybrano 17 najlepszych - zwycięskich projektów.

Laureatów przywitała dyrektor Justyna Jasiewicz z Ministerstwa Cyfryzacji, dyrektor Rafał Lew-Starowicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej i dr Paweł Poszytek dyrektor z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na gali obecny był również  Śląski Wicekurator Oświaty Dariusz Domański.

Nagrodzony projekt zdobył  także Krajowe Nagrody w Czechach, Hiszpanii i na Słowacji.

O wszystkich projektach eTwinning realizowanych w Przedszkolu nr 1 „BAJKA” można przeczytać na stronie: http://przedszkolenr1.przedszkolowo.pl/etwinning-w-naszym-przedszkolu

CZE