Ulica Ceramiczna w trakcie budowy

Ulica Ceramiczna w trakcie budowy

Trwa budowa drogi w ul. Ceramicznej na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Słowackiego. Roboty obejmują zarówno prace podziemne jak i naziemne.

Droga zyska nową kanalizację deszczową i sanitarną, pojawi się również nowy kanał teletechniczny,  przebudową objęte zostały sieci napowietrzne niskiego napięcia (nN) oraz kabli elektroenergetycznych, sieci gazowe, teletechniczne oraz wykonana zostanie przebudowa przepustu. Wykonane zostaną zjazdy indywidualne i publiczne. Wzdłuż drogi zostanie wybudowany chodnik.

Znaczna część robót została już zrealizowana, na części został położony chodnik oraz pierwsza warstwa asfaltu. Termin zakończenia robót to 30 czerwca przyszłego roku. Koszt to ponad 3,8 mln zł. Zadowolenie mieszkańców, bezcenne.