Narodowy Dzień Zwycięstwa

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja w 76. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej zastępca Burmistrza Miasta Myszkowa Iwona Franelak złożyła kwiaty pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską oddając hołd ofiarom II Wojny Światowej. Kwiaty złożyli również przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego na czele ze Starostą Piotrem Kołodziejczykiem.

II Wojna Światowa to największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, który pochłonął dziesiątki milionów istnień. Polskie siły zbrojne walczyły na całym świecie. Na wojennych frontach, w walkach partyzanckich i cywilnych oraz w obozach zagłady poległo w ciągu 6 lat około 6 milionów Polaków.

7 maja 1945 roku w Remis podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, który wszedł w życie 8 maja 1945 roku i zakończył działania wojenne w Europie. Upamiętniając ten dzień 8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa.