Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Medale dla Burmistrzów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Medale dla Burmistrzów

Miłym akcentem  obchodów 64. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w dniu 8 maja był moment wręczenia medali i dyplomów uznania za wspieranie działalności Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę dla Burmistrza Janusza  Romaniuka i Z-cy Burmistrza Rafała Gila. 

Gratulacje i słowa podziękowania w imieniu Stowarzyszenia  odznaczonym złożył Przewodniczący Zarządu Głównego Józef Sowa. "Dziękując Panom za wspieranie naszej organizacji proszę o przyjęcie medali i dyplomów uznania. Dobrze, że w miastach są włodarze, którzy potrafią zrozumieć ideę i potrzebę funkcjonowania Stowarzyszenia'".

Burmistrz J. Romaniuk i z-ca R. Gil znaleźli się w bardzo elitarnym towarzystwie, bowiem wśród odznaczonych znajdują się m.in. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Włodzimierz Bonusik, Prezes Banku PKO BP Andrzej Podsiadło, Ambasador Austrii w Polsce dr Georg Weiss, Rektor Uniwersytetu Humbolda w Berlinie prof. Heinrich Fink.  

Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę działa od roku 1988 a od 1992 ściśle współpracuje z Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie. Stowarzyszenie wydało szereg opracowań książkowych, video i DVD, przygotowało i zorganizowało wystawy w różnych regionach kraju. Od dwóch lat przy udziale Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” prowadzi  Dom Pamięci i Przyszłości w Łodzi. Celem Stowarzyszenia jest zachowanie w pamięci pokoleń, prawdy o tragicznych wydarzeniach II wojny i tragiźmie ludzi tamtego okresu.

23

WRZ

2014

2266

razy

czytano

1745/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.