Dzień Zwycięstwa

8 maja to dla Europy bardzo ważna data. To właśnie w tym dniu zakończyła się II Wojna Światowa i obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa.

By uczcić tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Zastępca Burmistrza Iwona Franelak oraz Sekretarz Miasta Sławomir Matyja złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską oraz zapalili symboliczny znicz.

W imieniu Rady Miasta kwiaty złożyła Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Zofia Jastrzębska i radny Sławomir Jałowiec.

Powiat Myszkowski reprezentowała Sekretarz Krystyna Jasińska, członek zarządu Jolanta Koral, radny Andrzej Jastrzębski i Skarbnik Powiatu Emilia Bąchor-Neszczyńska

W imieniu służb mundurowych kwiaty złożył Komendant Powiatowy Policji insp. mgr Marcin Lemański oraz st. kpt. Mateusz Nocuń Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Młodzież szkolną reprezentował poczet sztandarowy Zespołu Szkół Publicznych Nr 3, uczniowie wraz z opiekunem Romanem Witasem.

Jak co roku, wspólnym zdjęciem zakończono uroczystości.