Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Mijaczów i Ciszówka z Funduszy Unii Europejskiej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mijaczów i Ciszówka z Funduszy Unii Europejskiej

6 lipca 2009 Miasto Myszków, w swojej dotychczasowej historii, otrzymało największą dotację z Unii Europejskiej. Jesteśmy jedynym miastem w powiecie myszkowskim, które w bardzo dużą i niezbędną dla Mieszkańców Miasta Myszkowa inwestycję, zaangażuje tylko 1.882.542 zł środków własnych. 

Oficjalne wreczenie
Pan Franciszek Procek Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Oochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w obecności Witolda Klimzy Kierownika Zespołu Funduszy Europejskich w WFOŚiGW, urzędników myszkowskiego magistratu: Marka Borowika Sekretarza UM, Wojciecha Chrapka Kierownika Wydziału Rozwoju Miasta, Andrzeja Hagno  Kierownika Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji, Małgorzaty Kitali-Miroszewskiej oraz przedstawicieli lokalnej prasy Magdaleny Ryziuk - Kurier Jurajski, Jarosława Mazanka - Gazeta Myszkowska oraz Krzysztofa Suligi - Polska Dziennik Zachodni,   wręczył Burmistrzowi Miasta Myszkowa Januszowi Romaniukowi decyzję Ministra Ochrony Środowiska o  przyznaniu  9.258.492,79 zł dotacji z Funduszu Spójności na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wniosek, zgłoszony przez Gminę Myszków do konkursu „Uporządkowanie  gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Myszkowa etap I i II” przeszedł trzy etapy pozytywnej oceny. 

Etapy oceny 
Pierwszy etap to ocena formalna WFOŚiGW w Katowicach, drugi - ocena merytoryczna I stopnia przez WFOŚiGW w Katowicach, trzeci - ocena merytoryczna II stopnia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całość projektu opiewa na kwotę 16.716.304 zł brutto, zaś koszt kwalifikowany czyli kwota do refundacji to 14.880.252 zł. Po przeliczeniu odsetek, cała inwestycja może kosztować  nasze miasto 1.882.542 zł

Realizacja 
Projekt podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmować będzie ulice: Mrzygłodzką, Krótką, Jedwabną, Różaną, Odlewniczą. Realizacji tego etapu to grudzień 2009 do końca I kwartału 2010. Drugi etap to ulice: Korczaka, Lotnicza, Powstańców Styczniowych, Wojska Polskiego, Lipowa, Dywizjonu 303, jego realizacja  to okres luty 2010 - IV kwartał 2011. W tych rejonach zostanie wykonana kanalizacja sanitarna – 6,7 km i uzupełniona kanalizacja deszczowa - 0,8 km. Zostanie wykonana sieć kanalizacyjna, 6 przepompowni ścieków, 1 separator z osadnikiem. 1419 osób zostanie podłączonych do kanalizacji sanitarnej.

Zaczęło się....
Prace nad projektem rozpoczęły się w 2007 roku a pierwszym dokumentem była ocena wpływu projektu na środowisko naturalne.  Za wykonanie dokumentacji technicznej projektu odpowiedzialny był Wydział Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji. Cały wniosek z załącznikami przygotował Wydział Rozwoju Miasta z Kierownikiem Wojciechem Chrapkiem na czele.

23

WRZ

2014

2397

razy

czytano

1784/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.