Trasą rowerową 609 przez Myszków

Trasą rowerową 609 przez Myszków

Dzisiaj tj. 5 kwietnia, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak podpisał w Częstochowie umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu pn. „Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 609”

Trasa nr 609 ma rangę regionalną (wojewódzką). Obejmuje województwa: śląskie, małopolskie, łódzkie. Jej przebieg na obszarze Subregionu Północnego prowadzi przez gminy: Blachownia, Częstochowa, Kamienica Polska, Kłobuck, Konopiska, Lipie, Myszków, Opatów, Poczesna, Popów, Poraj, Wręczyca Wielka, Żarki. Długość planowanej trasy rowerowej na obszarze Subregionu to 101 km, z czego w Myszkowie będzie to ok. 10 km.

Głównym celem projektu jest realizacja inwestycji w zakresie rozwoju infrastruktury rowerowej i promocji transportu niskoemisyjnego. Pod dokumentem złożyli podpisy włodarze 13 gmin występujących w roli partnerów w projekcie tj. Częstochowa, Blachowania, Kamienica Polska, Kłobuck, Konopiska, Lipie, Myszków, Opatów, Poczesna, Popów, Poraj, Wręczyca Wielka, Żarki oraz przedstawiciele Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Liderem projektu jest Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Zadanie będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027.