Basen otwarty!

W dniu 26 listopada zakończył się remont basenu w MOSiR-ze. Symbolicznego przecięcia wstęgi odnowionej pływalni dokonali: burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, dyrektor firmy Tribag Rafał Kołakowski, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Krystyna Jasińska oraz dyrektor MOSiR-u Piotr Wysocki.

Remont basenu przebiegał etapami. W pierwszej kolejności wykonano remont niecki basenowej - koszt 316.305,13 zł, elewacji pływalni – 24.101,00 zł, wymieniono siedziska  na widowni - 7.329,10 zł, drabinki do basenu, rynny przelewowe, „plaża” została wyłożona płytkami antypoślizgowymi, wyremontowano 4 kabiny natryskowe w szatni dla mężczyzn (remont polegał na usunięciu starych brodzików i wyłożeniu płytek).

Kolejnym etapem prac był montaż kolektorów słonecznych. Inwestycja służy wykorzystaniu energii słonecznej do produkcji energii cieplnej ogrzewającej wodę w basenie oraz wodę użytkową na terenie MOSiR-u. „Słoneczny basen” to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, której całkowity koszt zamknął się w kwocie 900 tys. zł. Wartość dofinansowania wyniosła 589.461,31 zł.

Ostatni etap prac polegał na remoncie ściany fasadowej obiektu pływalni tj. wymianie okien o wartości 302.397,03 zł., remoncie łazienki przy basenie zaadaptowanej dla osób niepełnosprawnych w kwocie 9.600,00 zł. (firma Polimer ufundowała płytki wraz z sanitariatami do łazienki), oraz  kasy obsługi klienta wraz z instalacją elektronicznego systemu wejścia na basen o wartości 59.751,94 zł.