Polsko-czeski Motylek

Polsko-czeski Motylek

To już kolejna edycja wspólnego muzykowania naszych myszkowskich młodych artystów w partnerskim mieście Koprivnice. W dniach od  6-7 listopada 2009 uczniowie ZSP nr 3 oraz ZSP nr 5 wzięli udział w następnej odsłonie festiwalu "Motylek".

Na zaproszenie Urzędu Miasta oraz Centrum Dziecka w Czechach zespoły naszych szkół tj. "Sprytne Myszki" pod kierunkiem p. Jolanty Dyrdy (w składzie: Bartek Męcik, Klaudia Filipowicz, Aleksandry Kaczor) oraz "Ludowiacy" pod opieką pani Grażyny Zaleskiej (w składzie: Sylwia Kidała, Mariusz Sołtysik, Przemysław Nowiński) dali popisowy koncert, wykonując brawurowo utwory: "Mijamy się " i "Rzeka marzeń" (ZSP nr 5) oraz układ taneczny do ludowych melodii : "Nie chce cię znać" i "Litera" (ZSP nr 3).

Wyjazd do Koprivnice był kolejną okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi miastami a dla młodzieży do lepszego poznania się z czeskimi kolegami i koleżankami.