"Promotor Myszkowa 2009" wręczony

"Promotor Myszkowa 2009" wręczony

7 stycznia 2010 r., tym razem w Miejskim Domu Kultury odbyła się Gala Noworoczna Rozdania Statuetki „Promotor Myszkowa 2009”. Na zaproszenie gospodarza imprezy, burmistrza Janusza Romaniuka przybyli: starosta Powiatu Myszkowskiego Łukasz Stachera, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Hutnik, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, radni miejscy, pracownicy urzędu, prezesi spółek miejskich oraz dyrektorzy jednostek podległych, a przede wszystkim wielu przedstawicieli firm działających na terenie miasta.

Część oficjalną poprowadziła Małgorzata Kitala – Miroszewska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, serdecznie witając zebranych gości, którzy przyjęli zaproszenie Burmistrza Miasta na 5 Jubileuszową Galę wręczenia statuetek „Promotor Myszkowa 2009”. „Szanowni Państwo! Statuetka Promotor Myszkowa przyznawana jest już od 5 lat. Początkowo przyznawano ją firmą za poprzedni rok szczególnej działalności charytatywnej czy szczególnych osiągnięć branżowych. Z biegiem czasu zmieniona została forma oceny, firmy zostają nagradzane za całokształt swojej działalności, również zakres przyznawania statuetki został rozszerzony o sport i kulturę.”

Podczas części oficjalnej zostały przedstawiony firmy, które do tej pory otrzymały statuetkę „Promotora Myszkowa” tj. „Sokpol” (dwukrotnie), drukarnia „Serix-Bis”, „Krisbut”, Spółdzielnia Pracy „Jurajska”, „Bezpol”, „Kacper”, „Polimer II”, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, „Pol-Rem”, a także w roku ubiegłym, bokser Łukasz Maszczyk– uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Tegoroczną Statuetkę Burmistrza „Promotor Myszkowa 2009” otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska za promocję miasta i regionu oraz najwyższą jakość oferowanych produktów, którą odebrał prezes OSM Myszków Roman Uzar.

Już po raz drugi statuetką „Promotor Myszkowa” uhonorowano dziedzinę sportu. W tym roku trafiła ona w ręce Dariusza Muszczaka - wicemistrza świata w armwrestlingu, którego osiągnięcia sprawiają, że Miasto Myszków jest obecne w wielu miejscach w Europie i na świecie.  "Swoim zaangażowaniem i wolą walki dostarcza Pan nam zawsze wielu emocji. Statuetka „Promotor Myszkowa” niech będzie wyrazem wdzięczności, jakie Miasto Myszków dzisiaj Panu składa. To zaszczyt mieć Mieszkańca, który tak wspaniale je promuje Myszków "- mówił burmistrz Janusz Romaniuk.

Po raz pierwszy natomiast „Promotor” wręczony został w dziedzinie kultury. Z rąk burmistrza Janusza Romaniuka odebrał ją Marcin Pilis, autor dwóch powieści, redaktor naczelny Kuriera Jurajskiego. "Zaszczytem jest dla Myszkowa mieć Mieszkańca, który poprzez swoje „pióro” promuje nasze miasto. Opowieść nawiasowa – debiut roku 2006 oraz Relikwia - powieść 2009 stawiają Myszków wśród miast mających swoich Twórców. Statuetka „Promotor Myszkowa” niech będzie wyrazem wdzięczności, jakie Miasto Myszków dzisiaj Panu składa. Wierząc w Pana dalsze sukcesy, życzę wielu udanych dzieł literackich" - mówił burmistrz Janusz Romaniuk, wręczając statuetkę laureatowi.

Wyróżnienie otrzymała również firma TRIBAG za wkład w rozwój sportu w Myszkowie oraz za wspieranie działań społecznych na terenie miasta. Wyróżnienie z rąk burmistrza Janusza Romaniuka odebrał dyrektor inwestycyjny firmy TRIBAG Maciej Borecki.

"To Państwo, w dużej mierze, dajecie pracę naszym mieszkańcom i rozwijacie lokalny rynek,  za co bardzo Wam dziękuję” - te i wiele innych ciepłych słów padło z ust burmistrza J. Romaniuka pod adresem zebranych.

Stanie się już tradycją, że oprócz promotorów w dziedzinie biznesu burmistrz będzie promował także tych, którzy rozsławiają imię naszego miasto w sporcie i kulturze.

Po części oficjalnej burmistrz Janusz Romaniuk zaprosił wszystkich zebranych na bankiet, któremu towarzyszyło otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Anny Paterek.

Gali towarzyszył myszkowski zespół ADHD, który wykonał kilka swoich autorski piosenek.

Uroczystość przygotował Wydział Promocji Miasta.