Plac zabaw na holu w ZSP nr 5

Plac zabaw na holu w ZSP nr 5

W dniu 14 stycznia 2010 w Zespole Szkół Publicznych Nr 5 odbyło się uroczyste otwarcie miejsca zabaw dla uczniów klas I -III powstałego w ramach programu rządowego "Radosna szkoła". Na otwarciu byli Krystyna Jasińska  - Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Anna Bober - Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele samorządu, dyrekcja szkoły, a także rodzice. Uczniowie klasy I c zaproszonym gościom przedstawili - "Marsz Radeckiego" - J. Straussa w pięknych strojach z wykorzystaniem instrumentów.

To pierwszy plac zabaw pod dachem, który powstał w Szkole Podstawowej Nr 5 w pawilonie F. Zagospodarowany w tym celu hol wewnętrzny znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie sal lekcyjnych. Teraz w czasie przerw najmłodsi uczniowie mogą wypoczywać i bawić się bezpiecznie korzystając z: pałacyku zabaw, materacy, ławek gimnastycznych, drabinek, piłek, chust i zestawów mobik. Nie jest to miejsce przeznaczone jedynie do zabaw, lecz także będzie służyć zajęciom rekreacyjno - sportowym. Został już opracowany przez nauczycieli zestaw scenariuszy zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów klas I-III.

Na plac zabaw pozyskano 8.000,00 zł, ze środków własnych szkoły wykonano zabezpieczenia, drewnianą obudowę grzejników, furtkę oddzielającą hol od klatki schodowej, wykładzinę dywanową oraz nowe oświetlenie.

Podobne miejsca zabaw powstały w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 i Nr 3.

Gmina złożyła wniosek o wyposażenie miejsc zabaw w pozostałych szkołach w ramach II edycji programu "Radosna szkoła".