Projekt Artystyczno-Edukacyjny dla dzieci "Baśniowy Festiwal Sztuki Przedszkolaka"

W Miejskim Domu Kultury trwają spotkania najmłodszych mieszkańców naszego miasta z przedstawicielami świata kultury w ramach projektu „Baśniowy świat przedszkolaka" przygotowanego przez nauczyciela metodyka wychowania przedszkolnego Annę Czyż. Patronat nad Projektem objął Burmistrz Miasta Myszkowa - Janusz Romaniuk a koordynacją zajmuje się Wydział Edukacji, Kultury i Sportu,  a realizacją działań zajmuje się Miejski Dom Kultury oraz Biblioteka Publiczna.

Wychowankowie naszych przedszkoli wzięli już udział w spotkaniach z poetą Markiem Monikowskim - członkiem Związku Literatów Polskich, autorem wierszy dla najmłodszych opublikowanych w książeczce pt. „Zielona książeczka o zielonym lesie". Dzieci z zapartym tchem słuchały wierszy o przygodach zwierzątek czytanych przez poetę. Następnie opowiedziały poecie o swoich przygodach ze zwierzętami. Przeniosły farbami na papier swoje wrażenia wywołane baśniowym spotkaniem z leśnymi zwierzętami. O malowaniu opowiedziała dzieciom Marzena Lech - plastyk. Dzięki Projektowi przedszkolaki świetnie się bawią i rozwijają swoją wrażliwość i fantazję.

W marcu nasi najmłodsi mieszkańcy będą malować na dużych płaszczyznach i obejrzą spektakl teatralny. Podsumowanie Projektu przewidziane jest w kwietniu 2010 r.