Wyjaśnienie dotyczące robaków w kaszy wydanej z MOPS-u

Wyjaśnienie dotyczące robaków w kaszy wydanej z MOPS-u

W nawiązaniu do publikacji prasowych dotyczących robaków w kaszy, która ponoć miała trafić z MPOS-u do jednego z petentów tej instytucji wyjaśniamy, że:

-  Pomoc żywnościowa PEAD jest rozprowadzana nieodpłatnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Myszkowie za pośrednictwem Gminy Myszków i Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Artykuły spożywcze przywożone są wyłącznie przez Bank Żywności w Częstochowie, który odpowiada za ich jakość.

- Towar przechowywany jest najwyżej do dwóch dni w warunkach odpowiedniej temperatury i właściwego podłoża (płytki zmywalne), a produkty spożywcze dostarczane przez Bank Żywności są wydawane na bieżąco klientom MOPS w fabrycznych opakowaniach bez ich rozważania , rozsypywania , czy otwierania torebek.

- Należy nadmienić, że wszystkie wydawane przez MOPS  artykuły są pełnowartościowe i mają długi termin przydatności do spożycia. Każda organizacja społeczna nawiązująca współpracę z Bankami Żywności, pisemnie zobowiązuje się m.in. do nieodpłatnego udostępnienia żywności pochodzącej z Banków Żywności swoim podopiecznym oraz dochowania wszelkich standardów związanych z bezpieczeństwem żywności.

- Sytuacja opisywana na łamach jednej z gazet dotyczyła rzekomo żywności wydanej przez myszkowski MOPS. Jednak nikt nie zgłosił się do osób wydających woreczki kaszy z reklamacją.