Z profesorem Buzkiem o biznesie

Z profesorem Buzkiem o biznesie

19 marca 2008 r. Burmistrz Miasta Myszków Janusz Romaniuk gościł w Urzędzie Miasta byłego Premiera RP a obecnie Posła Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

Tematem spotkania, na które licznie przebyli zaproszeni goście (przedsiębiorcy, radni i  władze powiatu) było „Miejsce polskiego biznesu w Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem małego i średniego biznesu”. Poseł Buzek omówił problem MŚP w Unii Europejskiej, podkreślił ich istotną rolę we wspólnocie oraz politykę Unii wobec tego sektora biznesu. Po wystąpieniu, Poseł Buzek z radością odpowiadał na pytania przybyłych gości oraz zachęcał lokalnych przedsiębiorców do współpracy z samorządem na zasadzie coraz lepiej funkcjonującego partnerstwa publiczno-prywatnego.

Od 2004 prof. Jerzy Buzek jest posłem do Parlamentu Europejskiego. Pracuje w Komisjach: Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, Ochrony Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz Przeciwdziałania Zmianom Klimatu, a także w Delegacji do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i Stowarzyszeniem Państw Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) oraz Delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina.