Z petycją do Burmistrza

Z petycją do Burmistrza

W dniu 27 marca br. z petycją do Burmistrza Miasta Myszków udała się grupa ponad 70 pracowników zakładu „Emalii” Olkusz oddział w Myszkowie, który ich zatrudnia z prośbą wyjaśnienia sprzedaży terenu z halą produkcyjną po byłej M.F.N.E. „Światowit S.A." firmie Recyklingowej z Warszawy.

W „Emalii” Olkusz pracuje 250 osób. Zakład nie przedłużył osobom posiadającym umowę o pracę na czas określony, z dniem 31. marca część pracowników straci prace. W „Emalii” Olkusz rozpoczynają się pierwsze zwolnienia z pracy.

Z załogą zakładu spotkał się Zastępcą Burmistrza Rafał Gil, który wyjaśnił, że miasto nie miało wpływu na proces sprzedaży, który przebiegał w drodze licytacji komorniczej. W licytacji wygrał ten podmiot, który był skłonny dać więcej. Miasto nie ma wpływu na to co dzieje się w prywatnych firmach. Zastępca Burmistrza zapewnił pracowników „Emalii” Olkusz, że Miasto bedzie prowadzić rozmowy z właścicielami zakładu oraz z obecnym dzierżawcą w sprawie dalszego losu pracowników.