Horror i cenne 2 punkty juniorów AS-a w Sosnowcu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Siatkarze ASA nie zwalniają tempa i w swoich rozgrywkach o mistrzostwo śląska juniorów młodszych wyrywają cenne punkty rywalom, którym jeszcze kilka tygodni temu nie zdołali urwać nawet seta. W rundzie rewanżowej kadeci MTS AS MYSZKÓW najpierw odprawili MCKiS Jaworzno w trzech krótkich setach /do 15, 15 i 21/ a wczoraj w Sosnowcu pokonali mierzący w awans do finałów mistrzostw śląska MOS Płomień Sosnowiec 3:2. Tym samym nasi siatkarze zbliżyli się do czołówki tabeli i obecnie tracą jedynie 3 punkty do drugiego w tabeli Płomienia Sosnowiec.

Po meczu w Sosnowcu pozostał pewien niedosyt, bowiem nasz zespół we wszystkich setach wtorkowego spotkania /nawet tych przegranych/ prowadził  wysoko nawet 6 punktami. Zespół ASA miał w górze piłkę meczową w 4. secie, jednak nie udało się wykorzystać szansy na zwycięstwo za 3 punkty.
Mecz miał o tyle ciekawy przebieg, że MTS przeważając praktycznie przez cały mecz mógł również to spotkanie przegrać, bowiem od stanu 14:8 dla Myszkowa w 5. secie zapanowała totalna niemoc wśród naszych zawodników i nikt nie mógł skutecznie umieścić piłki w polu grającej z poświęceniem i dużym szczęściem w końcówce drużynie Płomienia. Na nasze szczęście zwycięstwo myszkowianom zapewnił zawodnik z Sosnowca atakując przy stanie 13:14 meczową piłkę w aut. Mimo źle zagranych końcówek 1., 4. i 5. seta, zasłużone zwycięstwo w tym meczu odnieśli nasi zawodnicy, o czym świadczy choćby bilans zdobytych punktów w meczu 114 - 104 dla Myszkowa.

Zespół Myszkowa w meczu z Płomieniem zagrał w składzie: Nowak Paweł – 25 pkt, Wróbel Szymon - 18 pkt, Ciszewski Filip - 14 pkt, Kudzia Krystian - 3 pkt, Wróbel Andrzej - 2 pkt, Pala Karol - 2 pkt, Krysik Krystian /libero/,  oraz Mazur Dominik - 14 pkt, Jastrzębski Maciej, Borówka Marcin, Jaszczołt Sławomir

MKS-MOS Płomień Sosnowiec - MTS As Myszków 2:3 (25:22, 14:25, 23:25, 29:27, 13:15)

Najbliższe spotkanie już w piątek 26 listopada o 18.30 w Myszkowie. Rywalem ASA będzie UKS Kazimierz- Płomień Sosnowiec.