XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Myszkowie można uznać za bardzo udany. Po raz kolejny został pobity rekord. Mieszkańcy Myszkowa oraz pozostałych gmin spisali się doskonale, czego efektem jest kwota ponad 57 tysięcy złotych, zebranych przez prawie 240 wolontariuszy z myszkowskiego sztabu.

Koncert w Miejskim Domu Kultury także przebiegł znakomicie, w tym roku odbył się na wesoło. Zaproszone kabarety Dno i Grzegorz Halama Oklasky rozbawiły myszkowską publiczność do późnych godzin wieczornych. Nie zabrakło również muzyki, wystąpił szantowy zespół "Bez Paniki" oraz po raz pierwszy w Myszkowie Katarzyna Sochacka, finalistka III edycji telewizyjnego programu "Mam talent".

Myszkowianie nie szczędzili grosza również podczas licytacji. Licytację rozpoczął burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, płacąc za kubek WOŚP 700 zł.

Wszystkim sponsorom, całemu Sztabowi oraz osobom, które wsparły tegoroczną zbiórkę, serdecznie podziękował Rafał Kępski, koordynator Sztabu WOŚP w Myszkowie.

Sponsorzy XIX Finału WOŚP:
Pizzeria CAPRI
Przychodnia Światowit
Burmistrz Miasta Myszkowa
Starostwo Powiatowe w Myszkowie
Protektor security – ochrona Finału
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie wraz z pracownikami banku, którzy liczyli zebrane środki
Drukarnia Serix-Bis
O.W. Orle Gniazdo
Klub Radnych Miejskich i Powiatowych Lewicy
Biuro Turystyczne DENAR

Wspierające instytucje:
Towarzystwo Sportowe Libero
MDK Myszków
Formacja Tańca Estradowego „Pokusa”

Sztab XIX WOŚP w Myszkowie
Gminy: Myszków, Żarki, Niegowa
Koordynator - Rafał Kępski
Prowadzący Finał - Adam Zaczkowski oraz Sylwia Romaniuk
Główny Skarbnik  - Teresa Mastalerz wraz z Katarzyną Świderską oraz Kamilą Rzepką

Osoby odpowiedzialne za zbiórkę w poszczególnych gminach
Myszków - Mateusz Kciuk
Żarki - Andrzej Jakóbczak
Niegowa - Maciej Piłka
Pozostali członkowie Sztabu:
Tomasz Szlenk, Katarzyna Miklas, ??ukasz Zawrzykraj, Agnieszka Męcik, Robert Golik, ??ukasz Kwiecień  Karolina Motyl, Monika Gieszczyk, Marta Motyl, Mariusz Bacior, Artur Sokół.

Ogólne informacje w skrócie:

• zebrano 57.722,12 złotych plus waluta obca
• zbierało 236 wolontariuszy (Myszków, Niegowa, Żarki)
• do kwesty włączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu: LO w Myszkowie, ZS nr 1 w Myszkowie, ZS w Żarkach, ZS nr 2 w Myszkowie
• najwięcej pieniędzy uzbierała Magdalena Jastrzębska - 2.278,89 zł
• najwyższa suma, która padła podczas licytacji to 850 zł, za płytę Grzegorza Halamy wraz z autografem, która powędrowała do Adama Jakubca.
• suma wszystkich licytacji to kwota 5.100 złotych
• radni PO, PIS oraz Przyszłości przekazali wspólnie kwotę 600 zł w trakcie Finału (kwotę przekazała Przewodnicząca Rady Miasta Halina Skorek-Kawka)
• 8 stycznia sztab WOŚP na parkingu Urzędu Miasta w Myszkowie zorganizował akcje promocyjną „Oddaj Krew”
• w dniu 8 stycznia na hali LO w Myszkowie odbył się turniej halowej piłki nożnej na rzecz XIX Fianału WOŚP