Wymiana azbestu - dofinansowanie

Wymiana azbestu - dofinansowanie

Od 1998 r. zakazano w Polsce produkcji, importu i stosowania wyrobów z azbestu. Produkt ten jest zaliczany do najgroźniejszych niebezpieczeństw na ziemi. Może być również szkodliwy dla zdrowia, stanowi ryzyko wielu chorób układu oddechowego.

Urząd Miasta, już po raz kolejny, stara się dofinansowywać wymianę pokryć azbestowych. Tym razem chcemy pozyskać pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. By móc stać się beneficjentem programu „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część III - Usuwanie wyrobów zawierających azbest” musimy spełnić ściśle określone warunki: starający się o dofinansowanie mieszkaniec miasta posiada opinię przeglądu technicznego podpisaną przez osobę z uprawnieniami budowlanymi, do której załącza kolorowe zdjęcie posesji, jej opis i dokładny adres oraz wypełnić załącznik.

Dokumenty należy złożyć do dnia 31 marca br. w pokoju 202 Urzędu Miasta Myszkowa. Dodatkowych informacji udziela Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM, pokój 202, tel. 34/313 26 82 w. 165.

Załącznik do pobrania.

1945