Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Kolejna wizyta Francuzów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejna wizyta Francuzów

Chciałbym bardzo serdecznie powitać Was w pięknej krainie, jaką jest Jura Krakowsko-Częstochowska, a jedną z „bram”, która do niej prowadzi jest właśnie Miasto Myszków. Wierzę, że dzisiejszy dzień pozostawi w Waszej pamięci niezapomniane wrażenia - powiedział Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, witając francuską i myszkowską młodzież u podnóża zamku w Bobolicach.

Już po raz czwarty, uczniowie z College Saint Augustyn w Angers odwiedzili nasze miasto. Projekt „Witaj w XXI w.” realizowany jest od dwóch lat w Gimnazjum Nr 5, w ramach programu Socrates Comenius. Co roku, 30 uczniów i czterech nauczycieli wyjeżdża do Francji i tyle samo gości przyjmujemy w ramach rewizyty. Co roku również, młodzież odwiedza nasz magistrat, by spotkać się z władzą samorządową. Jednak tegoroczne spotkanie z burmistrzem Myszkowa odbyło się na zamku w Bobolicach.

Wycieczka, wspólnie z gospodarzami szkoły, wywarła na naszych francuskich gościach nie lada wrażenie, tym bardziej, że w roli kustosza zamku wystąpił sam burmistrz. Klimat tej imprezy była tak swojski i bezpośredni, że myszkowska młodzież właściwie „zawłaszczyła” sobie burmistrza W. Żaka, zadając mu różne, czasami nawet osobiste pytania. Zamek, jeszcze w trakcie prac wykończeniowych, mogliśmy zwiedzić dzięki właścicielom Jarosławowi i Dariuszowi Laseckim. Wycieczka skończyła się grillem u stóp zamku. I tym razem pokazaliśmy, że możemy pochwalić się własnymi produktami, bowiem smaczną kiełbaskę dostaliśmy od  p. Dariusza Kozaka (Zakłady Mięsne Jura-Meat), chrupiące bułki od Katarzyny i Grzegorza Frosiów (Piekarnia Brel), a napoje podarowali nam Sylvia i Roman Sobczykowie (Firma Sokpol). Pogoda dopisała, okolica swoim urokiem zachwyciła wszystkich i pozostawiła z pewnością niezapomniane wrażenia.
 

Kolejna wizyta Francuzów (Ilość zdjęć w galerii: 7)

23

WRZ

2014

3114

razy

czytano

2164/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.