Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Niecodzienni goście w gimnazjum nr 3

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niecodzienni goście w gimnazjum nr 3

W ramach projektu „Global Art Protecting Global Values” w programie unijnym Comenius - Uczenie się przez całe życie, w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Myszkowie, mieliśmy zaszczyt gościć nauczycieli i uczniów z Rumunii, Litwy, Włoch i Węgier. Staraliśmy się przybliżyć cudzoziemcom polską kulturę i pokazać piękno krajobrazu. Goście odkrywali piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zwiedzali ruiny zamku w Mirowie i Bobolicach, spacerowali wśród skał i ostańców.

10 września zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, symbol terroru, ludobójstwa, Szoah, Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych. Obóz wywarł na zwiedzających wstrząsające wrażenie.

11 września odbyło się wspólne zwiedzanie perły renesansowej architektury – Krakowa.

W poniedziałek 12 września odbyło się oficjalne spotkanie w szkole. Na powitanie gości zespół „Jurajskie Igraszki” brawurowo odtańczył poloneza i polkę. Przybyli podziwiali kunszt tańczących, zachwycali się barwnymi strojami. Następnie rozpoczęła się część oficjalna – słowa powitania wygłosili dyrektor Anita Marek i burmistrz Włodzimierz Żak. Uczniowie brali udział w warsztatach tanecznych, nauczyciele natomiast oglądali prezentację filmów przygotowanych przez Węgrów i Włochów.
Po obiedzie wszyscy pojechali do Częstochowy i zwiedzali Zespół klasztorny paulinów na Jasnej Górze - jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejsze centrum pielgrzymkowe w Polsce. Modlili się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

13 września od godziny 10:00 do 13:00 odbywały się spotkania w ramach projektu. Liderzy ustalali szczegóły spotkania które odbędzie się w maju 2012 roku na Węgrzech. Będzie tam prezentowane przedstawienie w międzynarodowej obsadzie. Polska przygotuje oprawę muzyczną. Uczniowie w tym czasie brali udział w warsztatach plastycznych.

14 września goście opuścili nasz kraj. Byli zauroczeni Polską, nie obyło się bez łez. Szczególne wrażenie na przybyłych wywarła na nich gościnność. Wizytę w naszym kraju będą długo wspominać z rozrzewnieniem. Nam pozostaje z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie – tym razem na Węgrzech – mamy nadzieję, że przywieziemy stamtąd podobne wrażenia. Takie spotkania przybliżają odległe kultury, sprawiają, że wszyscy czujemy się Obywatelami Unii Europejskiej.

Na realizację projektu ZSP nr 3 otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 20.000 euro.

Niecodzienni goście w gimnazjum nr 3 (Ilość zdjęć w galerii: 7)

23

WRZ

2014

2891

razy

czytano

2271/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.