Pola nadziei w Myszkowie

Pola nadziei w Myszkowie

Już po raz drugi młodzież myszkowskich szkół, władze miasta oraz mieszkańcy posadzili żonkile na „Polach Nadziei”. Te żółte kwiaty są symbolem nadziei, której czasami każdemu z nas brakuje.

Organizatorem akcji na rzecz osób chorych na raka jest Stowarzyszenie Hospicyjne Ziemi Częstochowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym, całą akcję przygotował i przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej. Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak wyasygnował z budżetu kwotę na zakup 200 cebulek kwiatów, a 100 cebulek podarował nam jak zwykle Pan Klaudiusz Grochola.

Pieniądze z akcji przeznaczone zostały na utrzymanie hospicjum dla ludzi chorych na raka. Gdy wiosną zakwitną żonkile, nie tylko udekorują skwer, lecz przede wszystkim będą przypominać o ludziach cierpiący, potrzebujących pomocy i niestety często w tej chorobie samotnych.

Pola nadziei w Myszkowie (Ilość zdjęć w galerii: 7)