Społeczeństwo obywatelskie zdaje egzamin

Społeczeństwo obywatelskie zdaje egzamin

Nie tak dawno informowaliśmy, że Straż Miejska „zidentyfikowała” śmieci, które beztroska mieszkanka naszego miasta, wyrzuciła w okolicach basenu na Pohulance. Została ona ukarana mandatem 200 zł. Jednak ta przestroga nie trafiła do wszystkich, a być może uznano, że to tylko jednorazowy „wybryk” naszej Straży Miejskiej. Nic bardziej mylnego.

Pisząc, że SM ma sposób na zaśmieciaczy podawaliśmy prawdę. Bo oto 03.11.2011 r. Strażnicy Miejscy ujawnili kolejne dzikie wysypisko śmieci w Myszkowie. Ustalili także do kogo mogą należeć wyrzucone nieczystości. Osoba ta, jednak nie przyznaje się do winy, w związku z czym, trwają czynności wyjaśniające. Następnym krokiem postępowanie będzie skierowani wniosku o ukaranie, do Sądu Rejonowego w Myszkowie.

Straż Miejska otrzymała również wiadomość o nielegalnym wylewaniu szamba. Sprawcą okazał się mieszkaniec Myszkowa, który prawie całe nieczystości z szamba wylał do przydrożnego rowu, przy swojej posesji. To beztroskie poczynanie kosztowało go 300 zł., nie wspominając o długo utrzymującym się fetorze. Te kolejne dwa ujawnione przypadki to naprawdę dwie dobre informacje. Pierwsza, że Straż Miejska skutecznie walczy z „brudnymi i śmierdzącymi” sprawami, a druga, że mieszkańcy tym sprawom, także nie przyglądają się obojętnie. Tak trzymać, a wszyscy na tym skorzystamy.