Komu przeszkadzają nowe przystanki?

Komu przeszkadzają nowe przystanki?

Piątkowy poranek powitał nas w bardzo niemiły sposób. Właściwie sam poranek nie ma tutaj nic do rzeczy, a raczej wandale, którym przeszkadzał przystanek koło Urzędu Miasta.

Przewrócony słupek, zniszczony rozkład jazdy, to nie tylko dowód bezmyślności i głupoty, ale całkiem realne i wcale nie małe pieniądze, które musimy wyłożyć na jego naprawę. Słowo „musimy” nie ma zabarwienia urzędniczego, lecz całkiem realnie społecznego. Bo to nasze pieniądze, wszystkich mieszkańców miasta, przeznaczane są m. in. na drogi, edukację czy właśnie na nowe przystanki autobusowe. Trudno jest uwierzyć, że nikt nie widział i nie słyszał hałasu niszczonego przystanku. Wyrywanie betonowej płyty musiało trwać i nie odbywało się po cichu. Szkoda wielka, że komuś zabrakło odwagi lub może tylko chęci by wykonać telefon na policję.

Czy lepiej się żyje w mieście, w którym o estetykę się dba? Niewątpliwie tak. Czyste ulice, zadbane skwery, estetyczne przystanki autobusowe to elementy, które m. in. współtworzą wizerunek miasta. Przyzwyczajenie się do bylejakości, gnuśności i ciągłego niezadowolenia sprawia, że świat staje się szary, a ludzie niezadowoleni. W całej gamie kolorów nie widać tęczowych i radosnych barw. Próba zmiany takiego patrzenia na świat jest trudna ale nie niemożliwa. Przeciwstawienie się złu to nie jest prosta i łatwa spawa. Mamy do wyboru - godzić się, że nieucywilizowana mniejszość będzie nam szkodzić, trwonić nasze pieniądze i niszczyć naszą pracę czy reagować. Mamy wiele przykładów pozytywnych reakcji gdy mieszkańcy naszego miasta przeciwstawiali się złu. Reagujmy. Niech nasze pieniądze nie będą marnotrawione przez osobników, których ulubionym zajęciem jest niszczenie.

Komu przeszkadzają nowe przystanki? (Ilość zdjęć w galerii: 2)

2070/3392