Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 11.06.2023 18:28

  Mieszkaniec osiedla

  Dziura w drodze

  Witam p. Burmistrzu Na ulicy Szerokiej na wysokości domu nr 3 jest głęboka dziura - lej w asfalcie . Syn najechał rowerem i o mało nie stracił panowania . Mało tego pokrzywił oba koła . Bardzo proszę o interwencje Dziękuje , pozdrawiam

  26.07.2023 13:14

  Burmistrz

  Dziękuję za informację, ubytek uzupełnimy.

 • 19.05.2023 21:05

  Mieszkancy ul. Wierzbowej w Myszkowie

  naprawa nawierzchni drogowej

  Panie Burmistrzu w m-cu listopadzie 2022r zgłaszaliśmy zniszczone płyty drogowe na ul. Wierzbowej, które w wyniku ciężkiego sprzętu przy budowie nowej kładki nad rzeką Wartą, zostały przez Wykonawcę robót w bardzo dużym stopniu zniszczone. Pragniemy przypomnieć że w dniu 08.11.2022r Pan Burmistrz dał nam odpowiedź że: "Wykonawca przywróci nawierzchnię drogi do stanu sprzed budowy mostku". Mija 6-sty miesiąc od zakończenia robót a Wykonawca do dziś nie przystąpił do naprawy nawierzchni i przywrócenia jej do stanu pierwotnego. Obecny stan zniszczonych płyt drogowych stwarza coraz większe zagrożenie bezpiecznego przejazdu i przechodu. Znane są już dwa przypadki uszkodzenia kół samochodowych, trzech wywrotek rowerowych oraz kilka potknięć i upadków osób pieszych ( starszych i dzieci ). Oczekujemy od Pana Burmistrza pilnego zadziałania.

  25.05.2023 11:28

  Burmistrz

  Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentów do procedury zapytania ofertowego, po jej przeprowadzeniu i wyłonieniu wykonawcy przystąpimy do prac remontowych.

 • 30.04.2023 19:59

  Ania K

  Ulica Pawia

  Dzień dobry, Proszę o informację czy jest przewidziany w najbliższym czasie remont, naprawa, wyrównanie ulicy Pawiej, obecnie droga przez las jest w opłakanym stanie, trudno jest dojechać na dworzec ponieważ jest dziura na dziurze i nie ma innej możliwości dojazdu do posesji. Pozdrawiam

  25.05.2023 11:24

  Burmistrz

  Droga przez las nie jest wytyczoną drogą gminną.

 • 27.04.2023 11:47

  Robert Marszałek

  Dziury w nawierzchni Mrzygłód ul. Spacerowa

  Witam. Chcę poinformować o około 30 dziurach w nawierzchni asfaltowej Mrzygłód ul. Spacerowa . Dziury powstały po zimie są bardzo głębokie nawet do 15 cm. Prosimy o naprawę uszkodzeń bo obecny stan drogi jest bardzo niebezpieczny.

  25.05.2023 11:23

  Burmistrz

  Ubytki w drodze zostały zniwelowane.

 • 26.04.2023 23:04

  Piotr

  Fetor

  Panie Burmistrzu, Od kilku miesięcy na terenie Myszkowa ( ul. Topolowa i przyległe)czuć straszny fetor. Przypuszczam iż smród pochodzi od prężnie rozwijającej się papierni. Czy zamierza Pan podjąć jakieś działania aby zlokalizowane zostało żródło smrodu oraz wdrożone zostały jakieś działania? Pozdrawiam

  25.05.2023 11:22

  Burmistrz

  Jako Gmina nie mamy narzędzi do skutecznego wykrycia skąd dochodzi uciążliwy dla mieszkańców zapach. Dlatego też skierowałem wniosek o zbadanie przyczyn i źródeł fetoru do instytucji do tego powołanej jaką jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Inspektorat pobrał próbki z rzeki Warty i prowadzi badania. To Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska jest w stanie stwierdzić przyczyny smrodu oraz poprzez swoje ustawowe kompetencje ma możliwość wpływu na zniwelowanie przyczyn uciążliwego zapachu. O wynikach badań prowadzonych przez Inspektorat poinformuję mieszkańców poprzez naszą stronę internetową.

 • 08.04.2023 09:58

  Jan

  Komunikacja miejska do Galerii Atut

  W listopadzie br. ma być oddana do użytku Galeria Atut, a już w czerwcu McDonald's. Trzeba zająć się zorganizowaniem linii autobusowej z centrum miasta do Galerii, a czasu jest mało. Teraz są wprawdzie autobusy linii Myszków - Siewierz, ale jeżdżą rzadko i i nie mają przystanku przy Galerii. Taka linia byłaby na pewno popularna wśród mieszkańców, bo wielu ludzi, szczególnie starszych, nie ma samochodów. Pisałem w tej sprawie do Związku Jedźmy Razem, ale p. Wrzosowska nie raczy odpisywać na maile. Pan reprezentuje gminę Myszków w tym Związku, więc powinien Pan zainteresować się tą sprawą i poinformować mieszkańców czy i kiedy ta linia zostanie uruchomiona.

  25.05.2023 12:28

  Burmistrz

  Przekaże sprawę do Związku. Przystanek linii Myszków-Siewierz znajduje się przy ulicy Strugi, a więc w bliskiej odległości do budowanej galerii a autobusy kursują co 1-2 więc stosunkowo często.

 • 28.03.2023 17:57

  Jan Kowalski

  Myszków

  Dzień dobry, kiedy rozpocznie się przebudowa centrum miasta wg. projektu architektoniczno-budowalnego ? Łączę pozdrowienia Jan Kowalski

  25.05.2023 11:21

  Burmistrz

  Do końca czerwca projektant ma oddać projekt na przebudowę centrum miasta, jednak by go zakończyć niezbędne są uzgodnienia z PKP odnośnie ich działek, Urzędem Marszałkowskim chodzi o drogę wojewódzką 793 przy której mają powstać nowe parkingi oraz TNT (Tauron Nowe Technologie) dotyczące budowy nowego oświetlenia. Dopiero uzyskanie zgód tych instytucji, spowoduje, że projekt będzie gotowy. Prace w oparciu o ważny projekt rozpoczniemy wraz z uzyskaniem środków unijnych. Gmina czeka na ogłoszenie o możliwości złożenia wniosku na dofinansowanie budowy nowej biblioteki i centrum przesiadkowego.

   

 • 01.03.2023 18:35

  Mieszkaniec

  Oświetlenie Al wolności

  Kiedy w końcu doczekamy się wymiany złamanej lampy ulicznej przy osiedlu Al wolności 27? Zgłaszane już 2 krotnie i NIC... nie ma tematu.

  25.05.2023 11:18

  Burmistrz

  Takich powypadkowych słupów na terenie miasta mamy jeszcze przy ul. Pułaskiego, Spółdzielczej i Alei Wolności. Ich wymiana, bądź likwidacja należy do firmy Tauron. Od 2020 r. prowadzimy korespondencję, toczymy rozmowy by właściciel wymienił słupy.

   

 • 07.02.2023 22:25

  Mieszkańcy

  System alarmowania i ostrzegania ludności

  Jako mieszkańcy prosimy o informację czy system alarmowania i ostrzegania ludności (tj. Syreny alarmowe) w naszym mieście zostały w ostatnim czasie mrozów przetestowane czy są sprawne i na jakich budynkach są rozmieszczone

  25.05.2023 11:17

  Burmistrz

  Syreny alarmowe są przetestowane i sprawne.

 • 07.02.2023 12:58

  Agnieszka Garncarz-Stala

  Brak miejsc parkingowych dla rodziców odwożących dzieci do przedszkola nr 5 w Myszkowie

  W ostatnich dniach wielu rodziców otrzymało mandat za złe parkowanie na chodniku przy ul. Stalowej co wywołało wśród nas rodziców falę oburzenia, ponieważ nie mamy alternatywy innego postoju przez 5-10 min pod przedszkolem. Parking na terenie przedszkola jest zajęty przez samochody pracowników przedszkola podobnie jak parkingi przy blokach na ul.Spółdzielczej zajęte są przez samochody mieszkańców. Na ul.Kwiatkowskiego wzdłuż ogrodzenia przedszkola jest namalowana podwójna linia ciągła, co też uniemożliwia parkowanie. Jaka jest możliwość rozwiązania tego problemu? Czy można wyznaczyć miejsca postojowe dla przedszkola na chodniku przy ul.Stalowej z zastrzeżeniem czasu postoju do 10 minut?

  25.05.2023 11:16

  Burmistrz

  Na terenie o którym jest mowa obowiązuje tzw. strefa zamieszkania, z którą wiąże się zakaz parkowania na chodnikach i niemożność wprowadzenia znaku, który Państwo proponujecie. Jesteśmy w trakcie procedury zmiany stałej organizacji ruchu likwidującą tą strefę, którą musi zatwierdzić Starosta Powiatowy. Po otrzymaniu zgody wprowadzimy w życie Państwa propozycje. Procedury powinnyśmy zakończyć z końcem czerwca.

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.